اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال شروع یک تجارت موفق هستید و می خواهید خود کارفرمای خود باشید ،  بهتر است ابتدا با نکات ظریف اما مهم شروع یک تجارت موفق آشنا شوید؛

1- سراغ کاری بروید که با آن آشنایید.

سعی کنید تجارت خود را در زمینه ای که در گذشته کار کرده اید و یا با آن آشنایی دارید به راه بیندازید . این کار درصد موفقیت شما را بسیار زیاد افزایش خواهد داد .

2- از کم شروع کنید .

خیلی ها دوست دارند از ابتدا قدم های بزرگی بردارند و به عبارتی همه چیز برایشان محیا باشد . بهتر است بخاطر داشته باشید که سنگ بزرگ علامت نزدن است و اگر تجارت به این سادگی ها بود همه تاجر می شدند !

3- خودتان را بشناسید.

شناخت خود از عوامل بسیار مهم در راه اندازی تجارت شماست . باید بدانید آیا شخصیتی برونگرا دارید و راحت با سایرین تعامل می کنید یا خیر . درصورتیکه اهل معاشرت نیستید و درونگرا هستید ، بهتر است تجارت خود را بصورت اینترنتی و غیرحضوری پیش ببرید .

4- حراج را فراموش نکنید .

یکی از شیوه های بسیار موثر در تجارت ، حراج ها می باشند . همیشه سعی کنید تا در هر موقعیتی حراج هایی را به مشتریان خود ارائه دهید تا مشتریان جدیدی به کسب و کارتان افزوده شوند و مشتریان فعلی به شما وفادار باقی بمانند.

5- در دسترس باشید .

سعی کنید همیشه در دسترس مشتریان خود باشید . زیرا ممکن است در مواقعی به علت در دسترس نبودن شما ، مشتریانتان به سراغ دیگری بروند.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *