در دنیای تجارت قوانین زیادی وجود دارد که هریک در منابع مختلفی مطرح شده و به تفصیل از آنها گفته شده است . اما 5 قانون مهم تجارت نیز وجود دارد که کمتر کسی از آنها آگاه است !

در ادامه به 5 قانون مهم تجارت که تنها از طریق تجربه بدست آمده اند می پردازیم ؛

1- کاهش شخصیت

این جمله را به خاطر بسپارید : “به هر میزان درآمد شما افزایش پیدا کند ، به همان میزان تبدیل به یک شخصیت مزخرف خواهید شد.”

لازمه حضور و موفقیت در دنیای تجارت ، ارتقای شخصیت و تغییر شیوه گفتار و رفتار می باشد . به همین علت اکثر افراد موفق در زمینه تجارت و بازار ، از دید افراد عادی شخصیتی دوست نداشتنی دارند !

2- سیاست

در کسب و کارهای بزرگ به دلیل تعداد بالای کارمندان و نیز کمبود وقت ، تصمیم به سیاست گذاری های کلی مانند ساعت کاری مشخص ، ضوابط مرخصی ها و … گرفته می شود که باعث نادیده گرفته شدن کارمندان خوب می شود . در واقع در این سیستم تر و خشک باهم میسوزند !

3- نزول سهم مشارکت

در شرکتهایی که چندین نفر بصورت مشترک تصمیم گیری می کنند ، معمولاً سود کاهش می یابد و تجارت رونق آنچنانی نخواهد داشت . اگر به شرکت اپل نگاهی بیاندازید خواهید دید تصمیم گیرنده اصلی و نهایی استیو جابز می باشد . شما اگر بخواهید همه را در تصمیم گیری ها دخالت دهید مطمئناً شکست خواهید خورد .

4- جذر قانون نزدیکی

در بسیاری از شرکت های تازه تأسیس هنگامی که مدیران کارمندانی جدید استخدام می کنند ، کارهای خود را تعطیل کرده  و وقت خود را برای زیر نظر گرفتن کارمندان و نیز بررسی آنها می گذرانند . این کار نیز باعث کاهش بازدهی شده و عملاً موفقیتی در پی نخواهد داشت .

5- سکوت ایستوود

افرادی که بیشتر سکوت می کنند تسلط بیشتری در مذاکره دارند . این یک قانون و اصلی کلی می باشد که در اکثر مواقع نیز جامعیت دارد .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *