[ad_1]

سرویس کسب‌وکار –

محسن یاوری روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: هم‌اکنون شرکت رجا حدود یک هزار واگن مسافری در اختیار دارد که ۷۵۰ دستگاه آن فعال است و رجا می‌خواهد تعداد آنها را در سه سال آینده به بیش از یک هزار و ۲۰۰ دستگاه افزایش دهد.

به خبر تجارت‌نیوز، وی اظهار کرد: هم‌اکنون پیشنهاد مناقصات بین‌المللی این خرید در دست بررسی است تا توانمندی‌های شرکت‌های خارجی با مشارکت شرکت‌های داخلی برای ساخت این واگنها در کشور مورد ارزیابی قرار گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای انجام این سرمایه‌گذاری شرکت رجا باید ۲۰ تا ۲۵ درصد سرمایه آن را تامین کند، گفت: به طور متوسط هم‌اکنون روزانه ۷۰ تا ۸۰ رام قطار رجا در مسیرهای ریلی کشور تردد می‌کنند.

سرپرست معاونت اجرایی شرکت رجا اظهار داشت: علاوه بر خرید واگن‌های جدید، بازسازی و بهسازی ناوگان رجا نیز برای ما اهمیت زیادی دارد و در تعطیلات ایام نوروز امسال ۱۲ واگن به ناوگان ریلی رجا اضافه شد که تا دو هفته آینده، تعدادی از این واگن‌ها وارد ناوگان ما می‌شود و طبق برنامه تا آخر امسال نیز ۱۵ واگن نوسازی‌شده وارد ناوگان ریلی رجا خواهد شد.

یاوری با بیان اینکه در سال گذشته ۳۲ واگن بازسازی‌شده وارد ناوگان رجا شد، گفت: هم‌اکنون هفت واگن دیگر آماده شده و تلاش می‌کنیم در ۶ ماهه دوم امسال این برنامه را با سرعت بیشتری دنبال کنیم تا ۱۲۰ واگن این شرکت بازسازی شوند.

معاون فنی مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر مشکل تامین قطعات ترنست‌ها بر طرف شده و بسیاری از این قطعات نیز در داخل تولید می‌شود و آمارها نشان می‌دهد در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۲۷۰ درصد تاخیر ترنست‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه شرکت رجا تا کنون واگن دست دو از خارج نخریده است، گفت: رجا درصدد است این ۲۵۰ واگن مورد نیاز خود را از طریق ساخت داخل با مشارکت شرکت‌های خارجی تامین کند.

یاوری گفت: هم‌اکنون از ۲۰ ترنست موجود ۱۸ رام آن در مسیرهای مختلف فعال است و ۲ رام دیگر پس از بازسازی در زمان کوتاهی وارد ناوگان رجا خواهد شد.

معاون فنی شرکت رجا با اشاره به ظرفیت روزانه صندلی قطارهای رجا اظهار داشت: با ۷۵۰ واگن فعال شرکت رجا روزانه ۲۰ تا ۲۵ هزار صندلی را برای مسافران مسیرهای مختلف ظرفیت‌سازی می‌کند.

یاوری بیان کرد: کمبود منابع مالی در حوزه مسافری یکی از مشکلات شرکت‌های ریلی است و انتظار داریم با اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت شرکت‌ها بتوانند ناوگان خود را نوسازی و آن را وارد مسیرهای مختلف کنند. و تا کنون وضعیت سفرهای تابستانی شرکت رجا از نظر مسافری بد نبوده است.

وی ادامه داد: سامانه ۱۵۳۹ ارتباط مشتریان با شرکت رجا از سراسر کشور در خصوص ارایه خدمات و فروش بلیط قطارهای رجا فعال است و متقاضیان می‌توانند از طریق کانال تلگرامی رجا از آخرین قیمت‌های بلیط‌های رجا در مسیرهای مختلف مطلع شوند.

 

منبع: ایرنا

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *