[ad_1]

واترمارک

سرویس تکنولوژی –

واترمارک یا نشانه روی تصاویر به عنوان راهی جهت حفظ قانون کپی‌رایت در جهان عکاسان و تصویرگران بود. اما هم‌اکنون، پژوهشگران و محققان در شرکت گوگل به الگوریتمی دست یافته‌اند که می‌تواند به طور کاملا خودکار و اتوماتیک، واترمارک یا نشانه‌های روی تصاویر را پاک کرده و به کاربران اجازه استفاده از اصل تصاویر را بدهد.

به اعلام تجارت‌نیوز، دلیل تصاویری که دارای واترمارک، نوشته و یا نشانه هستند، آن است که معلوم شود چه کسی برای نخستین بار این تصویر را گرفته و یا منتشر کرده است. اما گزارشی که گوگل به تازگی منتشر کرده می‌تواند برای آن دسته از عکاسان و سایر افرادی که از تصاویر خود کسب درآمد می‌کردند، خبر ناگواری باشد.

گوگل با به‌کارگیری نتایج بررسی‌ها به الگوریتم جدیدی دست یافته که می‌توان بدون استفاده از هرگونه نرم‌افزار مانند فتوشاپ و یا برنامه ادیت عکس، واترمارک یا نوشته‌های روی عکس را حذف کند. این ایده بسیار خوبی به نظر می‌رسد چرا که حذف واترمارک و نوشته از روی تصاویر، تاکنون کار بسیار دشواری برای آماتورها به شمار می‌رفت، زیرا حتی با نرم‌افزار فتوشاپ نیز، اصل تصویر تا حدود زیادی مخدوش می‌شد و این امر مانعی برای استفاده تصاویر برای کاربران بود.

 

منبع: ایسنا

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *