[ad_1]

سرویس تکنولوژی –

طبق خبر تازه نشریه Digitimes اپل سفارش تولید ماژول‌های لنز دوربین «بالاتر از ۱۲ مگاپیکسل» را به کارخانه جدید متعلق به کمپانی تایوانی سازنده لنز موبایل به نام Largan Precision داده است.

به خبر تجارت‌نیوز، در این خبر با استناد به برخی شایعات جدید در بازار ادعا شده Largan تنها شرکتی است که می‌تواند از عهده تامین حداقل سفارش‌های اپل بربیاید. این کارخانه قرار است  به صورت ماهانه ۶۰۰ میلیون ماژول لنز دوربین برای آیفون سال ۲۰۱۸ تولید کند.

گفته شده که Largan فرآیند تولید خود را از اکتبر امسال آغاز می‌کند که با در نظر داشتن همین مساله احتمال می‌رود ماژول‌های یاد شده برای استفاده در آیفون ای سال ۲۰۱۸ یا بعد از آن تولید شوند و امکان استفاده از آن‌ها در آیفون ۸ بسیار پایین است.

براساس شایعات مختلف آیفون ۸ مجهز به یک لنز دوگانه عمودی در بخش پشتی بدنه‌اش است که هر دو لنز تله فوتو و واید آن نیز به لرزش گیر تصویر اپتیکال مجهز هستند اما تا امروز هیچ خبری در مورد کیفیت تصویر این لنزها به دست نیامده است.

شرکت کالیفرنیایی همه ساله دوربین مورد استفاده در آیفون‌های جدید را از نظر تعداد مگاپیکسل ارتقاء می‌دهد و در نتیجه بعید نیست اگر امسال نیز با به‌روزرسانی از این دست روبرو شویم.

البته باید در نظر داشته باشید که تعداد مگاپیکسل به تنهایی در نتیجه کار یک دوربین موثر نیست کما اینکه یک تلویزیون یا مانیتور ۴K تنها در حدود ۸.۳ مگاپیکسل دارد که این میزان برای نمایش عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی کفایت نمی‌کند.

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *