[ad_1]

سرویس اقتصاد کلان –

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اختصاص ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم بخشی از آسیب حقوقی بازنشستگان که در دولت قبل به دلیل افزایش نرخ تورم ایجاد شده بود، خبر داد.

به اعلام تجارت‌نیوز، محمود اسلامیان، روز شنبه در همایش ملی گرامی‌داشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در محل پژوهشگاه صنعت نفت گفت: حاکم شدن عقلانیت در دولت یازدهم سبب شد تورم کاهش یافته و در نتیجه آن بتوان بخشی از کاهش قدرت خرید بازنشستگان را که در نتیجه افزایش روز به روز تورم ایجاد شده بود، ترمیم کرد.

وی با بیان اینکه بازنشستگان در دولت‌های نهم و دهم با کاهش قدرت خرید مواجه شدند، ادامه داد: کاهش قدرت خرید بازنشستگان به ۶۷٫۷ درصد رسید که در دولت یازدهم مصمم به اصلاح این رویه شدیم و تاحدودی هم موفق عمل شد گرچه هنوز به طور کامل اجرا نشده است.

اسلامیان تبعیض حقوق میان بازنشستگان را از مسائل و چالش‌های بزرگ این قشر برشمرد و ابرازامیدواری کرد در یک دوره زمانی تعدیل شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از توجه جدی دولت تدبیر و امید به مسایل و چالش‌های صندوق‌های بازنشستگی خبر داد و گفت: چالش‌های این صندوق واکاوی علمی شده و برای آن از مشاوران بین‌المللی، مشاوران داخلی و مدیران قبل و بعد از انقلاب یاری گرفته شده است.

اسلامیان با بیان این‌که ۲۶ تصمیم اشتباه در ۴۰ سال گذشته برای صندوق‌های بازنشستگی گرفته شده که هزینه‌های آن پرداخت نشده است، عنوان داشت: باید هزینه‌های این تصمیم‌ها به صندوق پرداخت شود تا بتوان برچالش‌های موجود فائق آمد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به اقدام‌هایی که برای بازنشستگان در دستور کار است اشاره کرد و گفت: وام ضروری بازنشستگان به ۴ میلیون تومان افزایش یافته و سقف آن ۳۰۰ هزار تومان برای هر عضو خانواده است و تا مهرماه همه این وام‌ها به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

وی همچنین از افتتاح ۵ خانه امید به مناسبت روز تکریم بازنشستگان خبر داد و گفت: تا این لحظه ۳۸ خانه امید داشته‌ایم که امروز به ۴۳ خانه افزایش پیدا می‌کند. اسلامیان همچنین از واگذاری سهام بیمه ملت و اعطای خودرو به صورت لیزینگ برای بازنشستگان کشوری به عنوان دیگر اقدام انجام شده برای این افراد خبر داد.

روز ۲۵ شهریور روز خانواده و تکریم بازنشستگان است.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم امروز تکریم بازنشستگان به اقدام‌های صورت گرفته برای بهبود وضعیت بازنشستگان اشاره کرد و گفت: براین اساس سقف تسهیلات ضروری برای سال ۹۷-۱۳۹۶ به یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی گفت: افزایش سقف تسهیلات ضروری برای بازنشستگان درحالی در دولت یازدهم محقق شد که این رقم در سال ۱۳۹۲تنها ۸۰ میلیارد تومان بود و تورم روند افزایشی داشت.

 

منبع: ایرنا

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *