[ad_1]

یک صادرکننده نمونه گفت: از سال ۱۳۹۱ شرایط به گونه ای رقم خورد که صادرات روغن ممنوع شد و بازارهای صادراتی را از دست دادیم اما به تدریج در حال تصاحب دوباره بازارهای منطقه هستیم.

به اعلام ایسنا، جعفر بیرالوند، امروز در حاشیه مراسم روز ملی صادرات که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۱ به بعد که تحریم ها علیه ایران، شرایط ارزی کشور را با مشکلاتی روبرو کرد که به دنبال آن صادرات روغن ممنوع و تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن نباتی بازارهای صادراتی خود را از دست دادند.

وی گفت: در سال های اخیر با حمایت های دولت و بهبود نسبی شرایط ارزی و اقتصادی کشور دوباره شرکت های تولیدی، در حوزه صادرات فعال شدند و به تدریج امکان حضور در بازارهای منطقه ای پیدا کردند.

بیرالوند معتقد است برگزاری این چنین همایش و مراسم هایی انگیزه ای است برای همه تولیدکنندگان در حوزه های مختلف که سعی کنند در راستای تقویت تولیدات صادرات محور، به رشد اقتصادی کشور کمک کنند.

این صادرکننده نمونه درباره ظرفیت های تولیدی کشور در حوزه روغن نباتی گفت: تولیدکنندگان روغن، توانمندی های مناسبی در بخش تولید و صادرات دارند و با توجه به شرایط رکود نسبی اقتصاد داخلی، به طور حتم برنامه ریزی این شرکت ها برای توسعه تولید و صادرات می تواند مثمرثمر باشد.

وی یادآور شد: بخش عمده صادرات روغن نباتی ایران به کشورهای عراق و افغانستان انجام می شود و کشورهای ارمنستان، ازبکستان و تاجیکستان نیز از واردکنندگان روغن نباتی ایران هستند.

به گفته بیرالوند، کارخانه های روغن نباتی اکنون با نیمی از ظرفیت تولیدی خود کار می کنند در حالی که بیش از سه میلیون تن ظرفیت تولید وجود دارد لذا می‌توان صادرات سالانه را هم افزایش داد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *