[ad_1]

سرویس کسب‌وکار –

بررسی عملکرد تولید هشت‌ماهه هفت شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره آهن حاکی از تولید ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن از این محصول و افزایش ۱۸ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است.

به خبر تجارت‌نیوز، عملکرد تولید شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی ایران نشان می‌دهد تولید کنسانتره آهن در هفت شرکت بزرگ تولیدکننده این محصول از آغاز امسال تا پایان آبان‌ماه به ۲۴ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۷۶۰ تن رسید.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت بین این شرکت‌ها، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تولید ۹ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۳۶ تن (۳۶٫۹ درصد از کل تولید را به خود اختصاص داد.

همچنین، شرکت گهر زمین با تولید ۲ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۸۳ تن و رشد ۲۲۰ درصدی، از بیشترین رشد بین هفت شرکت یاد شده برخوردار بود.

شرکت سنگ آهن چادرملو نیز با پنج میلیون و ۶۰۵ هزار و ۷۰۳ تن تولید و رشد منفی ۱۱ درصدی، کم‌ترین رشد را به نام خود کرد.

بر پایه این خبر، در هشت‌ماهه امسال شرکت‌های سنگ آهن مرکزی، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، اپال پارسیان سنگان و مجتمع سنگ آهن سنگان به ترتیب با سه میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۲۲ تن، ۲ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۲۸۹ تن، یک میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۸۷ تن و ۱۹۰ هزار و ۹۴۰ تن تولید داشتند.

تولید آبان‌ماه

برپایه آمار عملکرد تولید شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی ایران، در آبان‌ماه امسال مجتمع سنگ آهن سنگان تولید نداشت اما ۶ شرکت دیگر در مجموع ۲ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۶۷ تن تولید به ثبت رساندند.

بیشترین تولید از آنِ شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۲۷۹ تن و کم‌ترین آن مربوط به گهر زمین با ۱۸۸ هزار و ۶۷۲ تن تولید بود.

در آبان‌ماه گذشته شرکت اپال پارسیان سنگان ۲۲۰ هزار و ۴۹۳ تن، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه ۳۱۱ هزار و ۶۶ تن، سنگ آهن چادرملو ۶۸۵ هزار و ۲۹۰ تن و سنگ آهن مرکزی ۴۱۹ هزار و ۵۶۷ تن تولید داشتند.

در مدت فعالیت دولت یازدهم، تولید کنسانتره سنگ آهن از ۲۸ به ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید..

تولید گندله سنگ آهن نیز از ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش یافت.

سامان‌دهی تولید داخلی از بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

 

منبع: ایرنا

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *