[ad_1]

سرویس بازار –

بزرگ‌ترین شرکت خدمات حفاری دنیا اعلام کرد روند کنونی بازار نفت، بنیادهای لازم را برای قیمت بالای نفت ایجاد می‌کند.

به اعلام تجارت‌نیوز، به نقل از شبکه سی‌ان‌بی‌سی؛ شرکت خدمات حفاری شلمبرژه اعلام کرد قیمت نفت رو به افزایش است زیرا برخی جریان‌های مثبت در بازار شکل گرفته و این بازار اکنون پس از سال‌ها درگیری با عرضه مازاد، متوازن شده است.

پال کیبزگارد، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شلمبرژه، پس از اعلام رشد ۶۵ درصدی درآمد این شرکت در سه‌ماه سوم سال جاری میلادی، اعلام کرد افت سطح ذخیره‌سازی در اطراف جهان و دیگر نشانه‌های مثبت، به رشد قیمت نفت کمک کرده‌اند.

وی گفت: استمرار این روندها در بازار در کنار کاهش بیشتر ذخایر نفت جهان اکنون بنیادهای لازم برای رشد بیشتر قیمت نفت و افزایش سرمایه‌گذاری در اکتشاف و تولید را فراهم می‌کند.

به گفته مدیر عامل شلمبرژه، افزایش انضباط مالی شرکت‌های فعال در تولید نفت شیل در آمریکا، بروز نشانه‌هایی از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت و همچنین افت بی‌سابقه سرمایه‌گذاری در صنعت نفت جهان که می‌تواند در میان مدت جهان را دچار کاهش عرضه نفت کند، از مهم‌ترین جریان‌های بازار هستند که دورنمای رشد قیمت نفت را تقویت می‌کنند. با توجه به کاهش مشهود فاصله عرضه و تقاضای نفت و تنش‌های کنونی ژئوپولتیک در بسیاری از مناطق تولیدکننده نفت در جهان، به عاملی مهم برای افزایش قیمت تبدیل می‌شود.

 

منبع: مهر

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *