[ad_1]

سرویس کسب‌وکار –

بر طبق سند مقدماتی، کمیسیون اروپا صربستان را از پنج کشور تحت تحقیقات آنتی‌دامپینگ ورق فولاد گرم نوردشده (HRC) وارداتی حذف کرد. ۴ کشور دیگر که در این پرونده حضور دارند، ایران، روسیه، اوکراین و برزیل با تعرفه‌های قطعی برای واردات فولاد گرم نوردشده خود به اروپا مواجه خواهند شد.

به خبر تجارت‌نیوز، هرچند کمیسیون اروپا در تحقیقات خود اعلام کرده بود که هر ۵ کشور ورق فولاد گرم نوردشده خود را با قیمت‌هایی با شرایط دامپینگ تجارت می‌کردند اما به علت این که حجم واردات این محصول از صربستان قابل چشم‌پوشی بوده است، تصمیم بر این گرفته شده که تحقیقات روی واردات این کشور کنسل شود.

واردات HRC صربستان در طول دوره تحقیقات کاهش یافت و در حال حاضر حدود ۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص می‌دهد.

به علاوه کمیسیون اروپا متوجه شد که قیمت فولادی که توسط تنها تولیدکننده صربستان -زلزارا اسمدروو که مالک آن شرکت هستیل چین است- تولید می‌شود، با قیمت فولاد چهار کشور دیگر موجود در این پرونده بسیار متفاوت است. قیمت فولاد وارداتی صربستان بسیار بالاتر از متوسط قیمت فروش فولاد وارداتی از کشورهای ایران، روسیه، برزیل و اوکراین است.

کمیسیون اروپا در ۷ ژوئیه سال گذشته تحقیقات آنتی‌دامپینگ را بر روی واردات HRC این کشورها آغاز کزد.

این تحقیقات پس از این آغاز شد که انجمن فولاد اروپا، یوروفر، در ۲۳ می ۲۰۱۶ شکایتی را از طرف تولیدکنندگان اروپایی ثبت کرد مبنی بر این که واردات HRC از ۵ کشور با شرایط دامپینگ ارائه می‌شوند و باعث آسیب رساندن به صنعت فولاد اروپا شده است.

شروع این پرونده با مقاومت‌هایی از طرف توزیع‌کنندگان مستقل اروپایی روبرو شد. کنسرسیومی از شرکت‌های فولاد از ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی در اواسط ژوئیه ۲۰۱۶ تاسیس شد تا رقابت را در فضای بازار اروپا حفظ کنند. این کنسرسیوم توسط اتحادیه تجارت فولاد ایتالیا، آسوفرمت تاسیس شد و شرکت وکالت ون‌بائل و بلیس هم نمایندگی قانونی آن را به عهده گرفت.

نتیجه این مخالفت‌ها کمیسیون اروپا در ماه آوریل تصمیم گرفت بر واردات کشورهای تحت بررسی تعرفه مقدماتی‌ وضع نکند.

هرچند کمیسیون اروپا طبق برنامه تصمیم قطعی خود در مورد پرونده آنتی‌دامپینگ را در ۶ اکتبر امسال (۱۴ مهر ۱۳۹۶) اعلام خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *