رشته مدیریت بازرگانی اولین بار در کشور فرانسه و دانشگاه ESCP europe آغاز شد و موضوع اصلی آن مدیریت و کنترل سرمایه ، هزینه ، سود و زیان جهت قعالیت های بازرگانی بود . بعدها و به تدریج این رشته در دانشگاه های سراسر دنیا گسترش یافت و امروزه به یکی از مهم ترین رشته ها و پردرآمدترین مشاغل دنیا تبدیل شده است .

رشته مدیریت بازرگانی زیرشاخه ها و گرایش های زیادی دارد که مهم ترین گرایش آن “بازاریابی” می باشد که در سال های اخیر ، شرکت های بزرگ  ، سرمایه گذاری وسیعی در این شاخه از علم داشته اند .

با توجه به اهمیت بسیار زیاد این رشته و بازار کار بسیار خوب آن و وسعت زمینه های کاری موجود ، طیف وسیعی از داوطلبین ورود به دانشگاه ها به خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد ، این رشته را انتخاب و جهت ورود به دانشگاه ها با یکدیگر به رقابت می پردازند .

در کشور ما نیز برای اولین بار دانشگاه تهران رشته بازاریابی را در بین رشته های خود جای داد و پس از آن سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز جایگاهی را به این رشته اختصاص دادند . از جمله دانشگاه هایی که رشته مدیریت بازرگانی با تمامی گرایش هایش در مقطع کارشناسی ارشد موجود می باشد ، دانشگاه پیام نور است که همه ساله از طریق آزمون فراگیر داوطلبین این رشته را جذب می نماید .

لازم به ذکر است که جهت آمادگی بیشتر برای آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور ، بهتر است داوطلبان نمونه سوالات آزمون های سال های قبل را مطالعه کنند. سایت PNUEB یکی از سایت های بسیار معتبر جهت دریافت این نمونه سوالات می باشد که شما می توانید براحتی نمونه سوالات دوره های مختلف آزمون فراگیر را از طریق این سایت دریافت نمایید .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *