[ad_1]

“رشد ۷۰۰ درصدی قیمت زمین در دولتهای نهم و دهم!”،”کی و کجا وای‌فای رایگان می‌دهند؟”،”تصویب قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومانی برای خرید هر شانه تخم‌مرغ”،”جمع‌آوری “بن‌سای” و “لاکی‌بامبو” به کجا رسید؟”،”احتمال کاهش سود وام مسکن در هفته آینده”، از مهمترین عناوین اخبار و خبر‌های امروز اداره اقتصادی ایسنا است.

به خبر ایسنا، برخی از مهمترین اخبار اقتصادی امروز – چهارشنبه – در ادامه آمده است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

رشد ۷۰۰ درصدی قیمت زمین در دولتهای نهم و دهم!

در ۸ سال فعالیت دولتهای نهم و دهم قیمت مسکن ۵۰۰ درصد رشد کرد؛ حال آنکه در چهار سال دولت یازدهم افزایش قیمت مسکن ۱۰.۶ درصد بوده است.

کی و کجا وای‌فای رایگان می‌دهند؟

اگرچه امروزه بسته‌های اینترنتی اپراتورها برای اکثر گوشی‌های هوشمند فعال است، اما همچنان نیاز به وای‌فای در برخی اماکن و در شرایطی که به هر دلیل اینترنت گوشی فعال نیست، حس می‌شود. به همین دلیل وزیر ارتباطات به اپراتورها توصیه کرده وای‌فای رایگان با حجمی مشخص را در مکان‌های عمومی به کاربران ارائه دهند؛ اتفاقی که مشابه آن در دنیا مرسوم است.

جمع‌آوری “بن‌سای” و “لاکی‌بامبو” به کجا رسید؟

رییس اتحادیه فروشندگان گل از جمع آوری کامل انواع “لاکی‌بامبو” از گل فروشی‌ها خبر داد و گفت: در زمینه “بن‌سای” نیز پیش از این یک واردکننده با مجوزهای دریافت شده به واردات در این بخش پرداخته بود که هنوز محصولات وی در بازار وجود دارد.

پای عطر “قاتل” هنوز به ایران باز نشده است

نایب‌ رئیس انجمن واردکنندگان محصولات آرایشی، بهداشتی و عطریات ایران اعلام کرد که هیچ نمونه‌ای از عطر “ریلکس” که به “قاتل” معروف است، چه از طریق قانونی و چه از مبادی غیررسمی وارد ایران نشده است.

نفس‌های آخر جاده‌های حومه‌ای تهران!

پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم برای محوریت یافتن ریل با عنوان اصلی‌ترین پایه حمل و نقل کشور باعث شده در طول چهار سال گذشته مقدمات قابل توجهی برای گسترش نفوذ قطار در زندگی مسافران به وجود بیاید و از این رو وزیر راه و شهرسازی امیدوار است در آینده نه چندان دور مسافران شهرهای حومه‌ای تهران قطار را برای رفت و آمد انتخاب کنند.

آخرین وضعیت زاینده‌رود و دریاچه ارومیه

بحران آب در کشور وضعیت زاینده رود و دریاچه ارومیه را وخیم کرده به‌طوری که هر سال وضعیت این دو نماد آبی علی‌رغم اقداماتی که انجام می‌شود افول پیدا می‌کند به طوری که بر اساس آخرین گفته مسوولان در حوزه آبریز زاینده‌رود خشکسالی های خفیف و در دریاچه ارومیه نیز شاهد کاهش روان آب ها هستیم.

ادعای ۳۵ میلیاردی ۴۵ میلیارد شد!

رییس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید میزان ضرر و زیانی که سازمان توسعه تجارت به دلیل ساماندهی واردات خودرو باید به واردکنندگان این محصول پرداخت کند از ۳۵ میلیارد تومان به ۴۵ میلیارد تومان رسیده است!

کنار خیابان غذا نخورید/ هزینه‌ ۹۰۰۰ تومانی هر پرس غذای رستورانی

رییس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تاکید کرد: همان طور که پیش از این هم بارها هشدار داده‌ایم از مردم درخواست داریم که پیش از خرید هر نوع غذا کمی هم به شیوه طبخ و سلامت آن فکر کنند.

آغاز تعیین تکلیف سپرده‌گذاران آرمان/پرداخت کامل وجوه تا ۳میلیون تومان

موسسه ملل از امروز (۱۲ مهرماه) تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تا سقف سه میلیون تومان تعاونی منحل شده آرمان (وحدت) را در دستور کار قرار می‌دهد.

قیمت ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان برای خرید هر کیلو مرغ تصویب شد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی از تصویب و ابلاغ دامنه قیمتی جدید برای گوشت مرغ از کیلویی ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: البته پیش از این هم قیمت ۷۵۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ در بازار مصرف به عنوان قیمت سقف از سوی وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده بود.

احتمال کاهش سود وام مسکن در هفته آینده

براساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، جزییات سیاست‌های جدید اعطای وام مسکن در هفته آینده اعلام می‌شود.

تصویب قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومانی برای خرید هر شانه تخم‌مرغ

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از تصویب قیمت ۴۵۶۰ تومانی برای خرید هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری از سوی ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: این قیمت در بازار مصرف کیلویی ۵۲۵۰ تومان (شانه‌ای ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان) از سوی سازمان حمایت اعلام شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *