[ad_1]

“فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی”، “سکه‌های تقلبی از طریق فروشندگان سرپایی توزیع می‌شوند”، “آسفالت‌سازی سالانه ۸میلیون مترمربع از معابر روستایی در کشور”، “اجرای همگانی توییت ۲۸۰ کاراکتری در توییتر”، “انحصار در خرید شیرخام عمدی نیست”، “خیز عربستان برای تسخیر بازار عراق”، “نباید نابرابری به بحران تبدیل شود” و بررسی قیمت انواع سکه، طلا و ارز در طول هفته از مهمترین عناوین اخبار و خبر های امروز اداره اقتصادی ایسنا است.

به خبر ایسنا، برخی از مهمترین اخبار اقتصادی امروز – پنجشنبه – در ادامه آمده است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته فراز و فرودهای نسبتا زیادی داشته است و در سال‌ گذشته به انسجام بهتری رسید که به نظر می‌رسد با روی کار آمدن مسعود کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد و رئیس شورای گفت و گو، این جلسات به همین روال ادامه یابد.

سکه‌های تقلبی از طریق فروشندگان سرپایی توزیع می‌شوند

درپی مطرح شدن موضوعی مبنی بر فروش سکه‌های تقلبی وکیوم شده در بازار مصرف، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این گونه اجناس تقلبی نمی‌توانند واحدهای شناسنامه‌دار باشند و از جانب فروشندگان سرپایی توزیع می‌شوند.

آسفالت‌سازی سالانه ۸میلیون مترمربع از معابر روستایی در کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: سالانه ۸ میلیون مترمربع از معابر روستایی در کشور آسفالت‌سازی می‌شود.

اجرای همگانی توییت ۲۸۰ کاراکتری در توییتر

پس از خبر‌هایی مبنی بر اجرای آزمایشی افزایش تعداد کاراکترهای قابل انتشار در توییتر، هم اکنون این شبکه اجتماعی اعلام کرده که این امکان را برای همه کاربران فراهم کرده است.

انحصار در خرید شیرخام عمدی نیست

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام کرد که هیچ انحصاری در خرید شیر خام از دامداران وجود ندارد اما دلیل اینکه برخی احساس می‌کنند چنین انحصاری شکل‌گرفته دلیل دیگری دارد که به کیفیت تولید برمی‌گردد، چرا که عمدتا دامداران صنعتی می توانند تا حد بالایی کیفیت تولید خود را حفظ کنند.

خیز عربستان برای تسخیر بازار عراق

رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت گفت: به نظر می‌رسد عربستان برای افزایش سهم خود در بازار عراق خیز بلند برداشته است.

افت ۳۹ واحدی شاخص صنعت در ۵ روز کاری بورس

در ۵ روز کاری بورس تهران در هفته جاری شاخص کل ۵۳ واحد رشد کرد، اما شاخص صنعت با ۳۹ واحد کاهش رو به رو شد.

می‌خواهند امید را در تولید، “مصنوعی” زنده نگه‌ دارند

در حالی که طی شش ماهه نخست سال جاری تنها ۳.۹۶ درصد از تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح رونق تولید پرداخت شده است معاون خانه صنعت معدن و تجارت ایران معتقد است که این طرح علی‌رغم شعارهای داده شده در عمل موفق نبوده و امید به صورت مصنوعی در واحدهای تولیدی زنده نگه داشته شده است.

مخالفت برزیل با پیشنهاد عربستان برای کاهش تولید نفت

برزیل پیشنهاد غیررسمی عربستان سعودی برای پیوستن این تولیدکننده آمریکای لاتین به توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک را رد کرد.

نباید نابرابری به بحران تبدیل شود

یک اقتصاددان می‌گوید: آخرین آمارهای بانک مرکزی درباره ضریب جینی بسیار نگران کننده است و دولت باید با اقداماتی مانند اصلاح نظام بانکی و تصویب برنامه‌های اخذ مالیات از سود سپرده مجموع درآمد و ثروت و اخذ مالیات از خانه های خالی و سایر طرح‌های به نفع فقرا مانع افزایش شکاف طبقاتی و ورود به مرحله بحران شود.

بررسی قیمت انواع سکه، طلا و ارز در طول هفته

مقایسه قیمت اول هفته و آخر هفته انواع سکه، طلا و ارز در بازار آزاد نشان می‌دهد که قیمت انواع طلا و سکه روند افزایشی پیدا کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *