[ad_1]

سرویس بازار –

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم گفت: از ابتدای سال تاکنون، ۱۴ میلیون و ۴۶۱ هزاربشکه میعانات گازی تولید و جهت صادرات بارگیری شده است.

به اعلام تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت نفت؛ سید محمدمهدی هاشمی، سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت: پالایشگاه نهم به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی و خاورمیانه، اکنون با تامین ۱۱ درصد از گاز مورد نیاز کشور نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور دارد.

وی گفت: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۴ میلیارد و ۷۶۲ میلیون متر مکعب گاز از طریق سکوی دریایی و خط پنجم سراسری دریافت کرده، همچنین با تلاش شبانه‌روزی متخصصان و کارکنان فاز ۱۲، در همین بازه زمانی بیش از ۱۳ میلیارد و ۲۵۵ میلیون مترمکعب گاز نیز شیرین سازی شده و امیدواریم این میزان تولید در شیرین‌سازی تداوم داشته باشد.

مدیر پالایشگاه نهم اظهارکرد: تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم با تلاش تمامی واحدهای عملیاتی در بخش های مختلف به خوبی و با رعایت کامل مسائل ایمنی و بدون هیچ‌گونه حادثه ناتوان کننده پایان یافت و اکنون این پالایشگاه با تمام توان برای تولید پایدار گاز هم‌وطنان در فصل سرما آماده است.

این مقام مسوول درباره تولید میعانات گازی این پالایشگاه از ابتدای سال تاکنون گفت: با تکیه بر توان متخصصان جوان و با تجربه از ابتدای سال تا کنون، بیش از۱۴ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۸۱ بشکه میعانات گازی تولید و صادر شده، علاوه بر این در همین بازه زمانی، حدود ۴۶ هزار و ۶۹ تن گوگرد دانه‌بندی شده بسیار مرغوب نیز در پالایشگاه نهم تولید شده است.تولید روزانه گاز شیرین معادل ۸۳ میلیون متر مکعب در تاریخ ۱۲ تیرماه سال جاری با همت و تلاش متخصصان این پالایشگاه به ثبت رسیده است.

 

منبع: مهر

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *