[ad_1]

وزیر حمل و نقل اتریش اعلام کرد که کشور اتریش با خودروسازان جهت به‌روزرسانی نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتورِ ۶۰۰ هزار خودروی دیزلی در این کشور توافق کرده اند.

به خبر ایسنا، به نقل از رویترز، وزارت حمل و نقل اتریش اعلام کرد که نمایندگانی از خودروسازان مرسدس بنز، بی ام و، کیاموتورز، رنو، فورد، پورشه، فولکس واگن، آئودی، هینودای، میتسوبیشی موتورز، اوپل و برخی دیگر از جمله شرکتهایی هستند که در این نشست شرکت کرده اند.

طبق گفته این وزارتخانه، خودروسازان فولکس واگن، رنو و احتمالا بی ام و اقدام به به‌روزرسانی نرم افزار موتور خودروهای دیزلی کرده و سایر شرکتها هم تنها در این برنامه مشارکت و حضور خواهند داشت.

سیاستمداران آلمانی و سران بلندپایه خودروسازان این کشور، در اوایل ماه جاری میلادی قصد ایجاد اصلاحاتی برروی نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور ۵.۳ میلیون خودروی دیزلی را داشتند تا بتوانند خسارت وارده بر شهرت و آوازه خودروسازان خود را جبران کنند.

گرچه دوستداران و طرفداران محیط زیست بر این باورند که این تصمیم بعد از گذشت دو سال از رسوایی شرکت خودروسازی فولکس واگن به اتهام تقلب و دستکاری در نرم افزار میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی در آمریکا، بسیار دیرهنگام و بی نتیجه خواهد بود.

این اقدام اتریش به ایجاد اصلاحات بر نرم افزار خودروهای دیزلی، دقیقا شبیه تصمیم آلمان است که خودروسازان به آن تعهد داده‌اند، قادرند ۲۵ الی ۳۰ درصد از میزان انتشار گازهای خطرناک و سمی نیتروژن اکسید را کاهش دهند.

منتقدانِ آلمانی بر این عقیده اند که اصلاح نرم افزار این خودروها تنها ۲ الی ۳ درصد از میزان آلایندگی آن را می کاهد.

وزیر حمل و نقل اتریش عنوان کرد که هنوز توافقی بر سر اصلاح سخت افزار خودروهای دیزلی انجام نشده است اما می تواند در نشست های آتی، محور بحث و گفتگوهایمان باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *