رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور اعلام کرد: بازار قطر برای صادرات مناسب است از این رو سفارت ایران با مسئولان این کشور برای امر صادرات باید وارد مذاکره شود.

محمد یوسفی افزود: گرچه میان ارتباط کشورهای عربی و قطر تنش هایی ایجاد شده، اما روابط با برزیل به عنوان صادرکننده مرغ به کشورهای عربی قطع نشده است.
وی ادامه داد: با توجه به عدم رقابت با برزیل بدون تخصیص مشوق صادراتی امکان صادرات وجود ندارد و تنها به سبب مهم بودن ذبح اسلامی برای کشور قطر از این زاویه باید بهره بگیریم.
رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی نیز در این باره گفت: قطر جز کشورهای حوزه خلیج  فارس و مشتریان قدیمی ما محسوب می‌شود که طی سالیان گذشته رابطه تجاری خوبی با این کشور داشتیم.

وی افزود: در گذشته کشتیرانی والفجر دارای کانتینرهای یخچالی روزانه محصولات میوه و تره بار را از طریق بندر بوشهر به کشورهای قطر، عمان، بحرین و امارات می‌برد که هم اکنون با وجود تحریم کشورهای عربی علیه قطر فرصت برای حضور در این بازار افزایش یافته است.
نورانی ادامه داد: طی جلسات روزهای گذشته کشتیرانی والفجر برای صادرات محصولات کشاورزی به قطر از طریق بندرعباس، بوشهر و لنگه اعلام آمادگی کرده است.
It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on YummlyShare on LinkedIn

One thought on “آیا صادرات محصولات کشاورزی به قطر آغاز خواهد شد؟

  1. ایران باید از این فرصت پیش اومده استفاده کنه که اوضاع اقتصادی کشور یه تکونی بخوره .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *